Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: INFORMACJA
Urząd Gminy informuje, że zgodnie z decyzją Starostwa Powiatowego w Świebodzinie BOŚ.6164.48.2019.GM-A z 1.04.2019r. na terenie lasu gminnego  zlokalizowanego przy ulicy Promenada są prowadzone prace polegające na wycince drzew.
Nakaz realizacji wycinki w trybie pilnym wynika z faktu zaatakowania wskazanych drzew przez szkodniki (kornik drukarz).  
Prace prowadzone są zgodnie z otrzymaną decyzją oraz ściśle wg wytycznych przedstawiciela Starostwa do spraw lasów.
Występujące szkodniki doprowadzają w krótkim czasie do zamierania drzew i drzewostanów. Konieczne jest podjęcie niezwłocznie procedur w celu wykonania zabiegów ochronnych włącznie z usunięciem porażonych drzew, chroniąc pozostały drzewostan.
Ilustracja do informacji: Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej zaprasza na sportowo-rekreacyjną majówkę do Łagowa.
Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej zaprasza na sportowo-rekreacyjną majówkę do Łagowa.
Środa 1.05.2019r godz. 12.00 amfiteatr w Łagowie - wycieczka rowerowa "Bracikowo" Piątek 3.05.2019r godz. 12.00 amfiteatr w Łagowie - wycieczka piesza "Pawski Ług"
Zakończenie imprez w restauracji "Pod Lipami'.
Wpisowe - 10zŁ   tel. kontakt  572 627 520

Załączniki

Ilustracja do informacji: Informacja - odbiór odpadów komunalnych
Urząd Gminy w Łagowie informuję o przesunięciu terminu odbioru wywozu odpadów komunalnych na terenie miejscowości Łagów, Łagówek, Jemiołów, Bracikowo, spowodowany dniem świątecznym.
W związku z powyższym  w wymienionych miejscowościach najbliższy wywóz odpadów komunalnych odbędzie się dnia 20-04-2019r.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Informacja
W dniu 05 kwietnia 2019r. Urząd Gminy w Łagowie będzie zamknięty.
Ilustracja do informacji: Biała Sobota - Lubuskie Centrum Pulmunologii

 

Organizator:  Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o.o.
Termin:          6 kwietnia 2019 roku
Miejsce:          Lubuskie Centrum Pulmonologii
 
              
 
W pierwszą sobotę kwietnia w trosce o siebie odwiedź STREFĘ „NA ZDROWIE”, organizowaną w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu. BIAŁA SOBOTA to okazja do wykonania darmowych badań specjalistycznych oraz konsultacji lekarskich bez skierowania.
6 kwietnia w godz. od 10.00 do 14.00 zapraszamy wszystkich, dla których stan zdrowia nie jest obojętny! Impreza odbędzie się na parkingu przed wejściem głównym do Lubuskiego Centrum Pulmonologii, konsultacje lekarskie będą miały miejsce w gabinetach centrum. Podczas Białej Soboty dyżurować będzie między innymi specjalista chorób płuc i alergologii. Dla chętnych dostępne będą także konsultacje w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej, rehabilitacji kardiologicznej oraz rehabilitacji i ortopedii „Zdrowy kręgosłup”. Nie zabraknie tego dnia również lekarza geriatry, jak i onkologa. Na miejscu każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie sprawdzić kondycję swoich płuc i wykonać badanie spirometryczne – wyniki badania skonsultuje lekarz pulmonolog. Biała Sobota to również bezpłatne badania EKG, morfologii krwi, pomiar cukru we krwi czy pomiar ciśnienia tętniczego. Wyniki omówi lekarz specjalista w danej dziedzinie.
Biała Sobota w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu to również okazja do wykonania badań laboratoryjnych, takich jak TSH, Ca125 i PSA w promocyjnych cenach
z 60% zniżką u naszego partnera Diagnostyka sp. z o.o. Wszystkich uczestników Białej Soboty Restauracja „Złota Grota” zaprasza na bezpłatny poczęstunek w STREFIE „NA ZDROWIE”.
Biała Sobota organizowana jest w ramach Światowego Dnia Zdrowia, ustanowionego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W rocznicę powstania WHO, 7 kwietnia, od 1950 roku corocznie organizowane są obchody tego wydarzenia ze szczególnym zwróceniem uwagi na główne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. 
 
Serdecznie zapraszamy! NA ZDROWIE! 
 

Załączniki

Ilustracja do informacji: Mobilny Punkt Informacyjny w Łagowie – 8.04.2019 r.
Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zapraszają na bezpłatne konsultacje.
 
Będzie to okazja do rozmów ze specjalistą na temat wsparcia m.in. na założenie firmy lub jej rozwój. Dla organizacji pozarządowych i gmin to szansa na przegląd aktualnych konkursów na dofinansowanie ich projektów. Ponadto każdy chętny dowie się o bezpłatnych projektach, w których może uczestniczyć.
 
Konsultacje odbędą się w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r.:
  • w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Gminy Łagów, ul. Spacerowa 7, 66-220 Łagów.
 
Szczegółowe informacje na temat konsultacji:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze
ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5, pokój nr 0.3
tel. 68 4565-535, -499, -488, -480, -454.
 
Serdecznie zapraszamy!

Załączniki

  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. Spacerowa 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.